У Білорусі опозиціонерку Колесникову засудили до 11 років, її соратника Знака - до 10
VIN TOP

Тема дня

У Білорусі опозиціонерку Колесникову засудили до 11 років, її соратника Знака - до 10Мінський обласний суд виніс вирок білоруським опозиціонерам, членам основного складу Координаційної ради Марії Колесниковій та Максиму Знаку.

Об этом сообщает Русский слон


Як повідомляє Радіо Свобода, Колесникову засудили до 11 років позбавлення волі, Знака — до 10.

Їх визнали винними за трьома статтями Кримінального кодексу: змова з метою захоплення влади; заклики до дій, спрямованих на шкоду національній безпеці; участь в екстремістському формуванні.

Ні Колесникова, ні Знак свою вину не визнали.

Колесникова очолювала штаб кандидата в президента Віктора Бабарика, якого не допустили до виборів у 2020 році. Потім входила в президію Координаційної ради, створеної для забезпечення передачі влади.

Її затримали 7 вересня 2020 року. Через два дні було затримано адвоката Максима Знака, який також працював у штабі Бабарика.

Їм інкримінували заклики до дій проти національної безпеки (частина 3 статті 361 Кримінального кодексу Білорусі), змову з метою захоплення влади неконституційним шляхом (ч. 1 ст. 357) і створення екстремістського формування і керівництво ним (ч. 1 ст. 361-1).

У коментарі "Дождю" незадовго до суду Колесникова назвала обвинувачення абсурдним. "Нам з Максимом Знаком загрожує до 12 років за те, чого ми не робили — це свідчення правового свавілля поліцейської держави", — сказала вона.

Нагадаємо, що Віктор Бабарико отримав 14 років позбавлення волі.

На фото: Марія Калесникова і Максим Знак

«Аргумент»


Источник: Компромат PRO

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ